GYIK

Lehet fűtési költséget is megtakarítani a csarnokszellőztető, vagy kiszorításos, rétegszellőzetetéses csarnokelszívó rendszerrel?

arrow_drop_down

Igen, akár 70% fűtési költségmegtakarítás is elérhető ezekkel a zártrendszerű megoldásokkal.
A W3 minősítéssel rendelkező csarnokszellőztető rendszerek a 99,9% feletti szűrési hatékonyságának köszönhetően az elszívott levegőt a szűrést követően visszajuttatják a csarnok légterébe, ezzel a téli időszakban elkerülhetők az extrém fűtésköltségek. Továbbá a hőérzet is javul, mert a csarnok légterének 4-6 méter magasságában megszorult meleg szennyezett levegőjét a szűrőkön keresztül megtisztítva a dolgozók légzési zónájába keringetik vissza a rendszerek. Tehát „lehozzák a meleg levegőt".

A csarnokunk régi építésű, lehet-e csarnokszellőztető, vagy vagy kiszorításos, rétegszellőzetetéses csarnokelszívó rendszert telepíteni régi csarnokba is?

arrow_drop_down

Igen, a csarnokszellőztető és kiszorításos, rétegszellőzetetéses csarnokelszívó rendszerek rugalmasan illeszthetők a modern és régi építésű csarnokok kialakításához, illetve léteznek telepített csővezeték hálózatot nem igénylő egyedülálló megoldások, mint pl. a CleanAir Tower elszívó torony, vagy a KemJet csarnokszellőztető rendszerek.

Milyen előnyökkel jár egy csarnokszellőztető rendszer telepítése?

arrow_drop_down

Nincs szükség csővezeték hálózat kiépítésére, melynek köszönhetően a rendszerek gyorsan áthelyezhetők, ezért rugalmas megoldást nyújt a gyakran változó körülmények között működő gyártóüzemeknek.

A csarnokban teljes hosszban darupálya van, kizárja e-ez a Push-Pull, vagy a kiszorításos, rétegszellőztetéses rendszer telepítésének lehetőségét?

arrow_drop_down

Nem zárja ki a darupálya a telepítés lehetőségét, ugyanis a Push-Pull, vagy a kiszorításos, rétegszellőztetéses rendszerek csőgerinc hálózata a legtöbb esetben a darupálya alatti tartókonzolokra kerülnek rögzítésre, így nem lógnak be a daru alá, nem korlátozzák a daru mozgását.

A fűtést fekete sugárzókkal oldjuk meg. Zavarják-e ezek a csarnokszellőztető, vagy a kiszorításos, rétegszellőztetéses rendszerek rendszer működését?

arrow_drop_down

Nem zavarják a fekete sugárzók az elszívórendszerek működését. Ugyanis a Push-Pull, vagy a kiszorításos, rétegszellőztetéses rendszerek csőgerinc hálózata a legtöbb esetben a fekete sugárzók alá kerülnek rögzítésre, így nincsnek hatással az elszívásra.
Továbbá a hőérzet is javul, mert a csarnok légterének 4-6 méter magasságában megszorult meleg szennyezett levegőjét a szűrőkön keresztül megtisztítva a dolgozók légzési zónájába keringetik vissza a rendszerek. Tehát „lehozzák a meleg levegőt".

Milyen időközönként kell karbantartani a KEMPER központi elszívó és szűrőberendezéseket?

arrow_drop_down

1600 üzemóránként, vagy évente egyszer
 

Létezik olyan ipar 4.0 eszköz, ami képes a levegő minőségét ellenőrizni és szükség esetén szabályozza az elszívók működését?

arrow_drop_down

Igen, a KEMPER AirWatch levegőfelügyleti rendszer monitorozza és dokumentálja a levegő minőségét és szükség esetén be-, vagy kikapcsolja az elszívókat. A levegőfelügyelő optikai lézerszenzorokkal valós időben méri a levegőben megtalálható PM 2,5 és PM 10 mikron méretű szállópor részecskeszámot és zártrendszerű GSM kapcsolaton keresztül kommunikálva üzen a központi elszívó berendezéseknek. Az adatok bármikor hozzáférhetők és visszakereshetők a felhőalapú rendszerben, mellyel GSM kapcsolaton keresztül kommunikál a berendezés. 
 

Létezik olyan ipar 4.0 rendszer, ami képes 0-24 a működési adatokat dokumentálni és jelezni, ha gond van?

arrow_drop_down

Igen, a KEMPER IOS és a KEMPER Connect Portal rendszere. A működési adatok bármikor hozzáférhetők és visszakereshetők a felhőalapú rendszerben, mellyel GSM kapcsolaton keresztül kommunikál a berendezés. Beállíthatók szabályok, figyelmeztetések, hogy a rendszer mikor, milyen esetekben és milyen módon jelezzen az arra jogosultaknak (pl. e-mail, sms).
 

Miért hosszabb a KEMPER automata szűrőtisztítású elszívó és szűrőberendezések szűrőinek élettartama az átlagosnál?

arrow_drop_down

Az átlagosnál hosszabb szűrőélettartam egy a KEMPER által levédetett szűrési és szűrőtisztítási technológiának köszönhető. Ennek a technológiának köszönhetően a szűrőtisztítás sokkal hatékonyabb, halkabb és kíméletesebb, mint a széleskörben alkalmazott JET PULSE tisztítási technológia. A szűrők élettartamát befolyásolhatja az elszívott füst és por összetétele, illetve szűrőtisztításhoz használt sűrítettlevegő pára és olajtartalma.  
 

Miért energiahatékonyabbak a KEMPER központi elszívó és s szűrőberendezései az átlagosnál?

arrow_drop_down

A KEMPER 2018 óta IE 3, prémium energiahatékonysági osztálybesorolású motorokat és ERP ventilátorokat alkalmaz központi berendezéseiben, melynek köszönhetően a berendezések 25-110%-al energiahatékonyabbak az általános elszívó és szűrőberendezéseknél. Továbbá a frekvenciaváltóval vezérelt rendszerek a nyomásértékek változása alapján valós időben képesek reagálni a megváltozott igényekre és automatikusan szabályozzák a szükséges elszívási teljesítményt.
 

Jelzi a berendezés, hogy mikor kell karbantartani?

arrow_drop_down
  1. A KEMPER központi elszívó berendezéseinek érintőképernyős, színes, magyar nyelvű LCD kijelzőjén keresztül folyamatosan nyomon lehet követni a következő 1600 órás karbantartási ciklus közeledtét, ugyanis a rendszer üzemórában visszaszámol. A karbantartási időszak közeledtével a kijelzőn megjelenik a visszaszámláló, figyelmeztetve ezzel a kezelőket a közelgő karbantartásra.
  2. Amennyiben a berendezés IOT-vel felszerelt, akkor a KEMPER Connect Portalton beállíthatók szabályok, figyelmeztetések, mint például az üzemeltető és a szerviz értesítése e-mail-ben, vagy sms-ben a karbantartás közeledtéről.  
     

Mi a különbség a Push-Pull és a kiszorításos rétegszellőztetéses rendszerek között?

arrow_drop_down

A hegesztési füst hőmérséklete magasabb a környezeti hőmérsékletnél, ezért felfelé száll, tehetetlensége 4,5 - 5,5 méter között a legnagyobb, itt a legkönnyebb befogni.
Ezért a Push-Pull rendszerek esetében az elszívó és befúvó csővezetékek a csarnok két oldalán egymással szemben kb. 4-6 méter magasságban kerülnek telepítésre, melynek köszönhetően egy egyirányú légáram alakul ki, melyben a felszálló por és füst az elszívó ágon levő anemosztátokon keresztül kerül elszívásra.
A kiszorításos, rétegszellőztetéses rendszerek csőgerinc hálózata a push-pull rendszerekhez hasonlóan kerülnek telepítésre, azonban további szűrtlevegőt juttatnak vissza a dolgozók légzési zónájába a befúvó ágról függőleges leágázások végén elhelyezett elárasztókon keresztül.
 

page_up